حسین پیکران

حسین پیکران در ایام نوجوانی احساس کرد ,دارای صوتی خدادادی است و او با تشویق دوستان و خانواده اش شروع به کلاس های ردیف خوانی و آواز ایرانی کردو با پشتکار خود با فراگیری دستگاه ها و گوشه های آواز سنتی ایران پرداخت و بعد ها به رادیو ایران رفت و چندین آهنگ وی از رادیو پخش گردید.

حسین پیکران زمانی که در آبادان بود برای اینکه به کار هنریش به طور علمی و اصولی سر و سامان بخشد به کلاس آواز صمد رفت و به مدت دو سال زیر نظر وی به فراگیری ردیف های مختلف آواز پرداخت و سپس برای تصنیف(دوبیتی خوانی)نزد استادغریبی رفت به طوری که امروز حسین پیکران خود ,یکی از هنرمندان خوب و مجرب این فن به حساب می آید .

اولین ترانه اش ((دختر سیاه))را در آبادان اجرا کرد که مورد استقبال مردم آبادان گردید که بعد از آن چند آهنگ اجرا کرد که باعث شد از گمنامی به شهرت برسد او افتخار این را داشت که با هنرمندانی چون ,عهدیه,آزیتا و گیتا دو صدایی اجرا کند که با استقبال مردم عزیز روبرو شد که بعد از این ها با ترانه دنیا ,وصیت, پرستو ها و..........در کل کشور نام او بر سر زبان ها افتاد.

حسین پیکران روز به روز از پله های ترقی بالا رفت به طوری که با اهنگ سازان معروفی چون: حسین واثقی ,صمد نوریان,سعید مهناویان,و بابک رادمش برای او آهنگ ساختند.

حسین پیکران قصد دارد بعد چند سال آلبوم جدیدش را منتشر کند به امید آنکه همیشه پیروز و سربلند باشد.